Gemeentelijke medewerkers hebben handen vol aan de gladheidsbestrijding.

publicatiedatum: woensdag 30 december 2009

Bij nacht en ontij staan gemeentelijke gladheidsbestrijders klaar om de gladheid te bestrijden en de wegen en fietspaden begaanbaar te maken. Zij doen dit met behulp van maar liefst 16 voertuigen. Daarnaast worden de fietspaden die niet bereikbaar zijn voor de strooivoertuigen met de hand gestrooid.
De afgelopen periode zijn de gemeentelijke gladheidsbestrijders volop in de weer geweest en was er door het extreme weer zelfs sprake van een zouttekort. Dit tekort is inmiddels weer aangevuld en strooizout is nu ruim op voorraad, zodat de gemeente de gladheid weer als vanouds kan bestrijden.

Op oudejaarsochtend zullen wij vanaf 7.30 uur alle straten en fietspaden preventief gaan strooien. Dit omdat we de oudjaarsviering voor willen zijn en er extreme vorst voorspeld wordt. Omdat zout niet meer werkt onder de -5 graden willen we daarom tijdig het zout op de weg hebben.

Een veel gehoorde vraag is: waarom worden de fietspaden niet gestrooid? Praktisch alle fietspaden worden bestrooid, maar het effect laat te wensen over omdat de fietsers niet voldoende wieldruk uit kunnen oefenen op het wegdek. Het zout smelt door de sneeuw- ijslaag heen en blijft daar netjes onder liggen waardoor de gladde laag gewoon in tact blijft.

Als een dienstdoende gladheidsbestrijder besluit te gaan strooien laat hij zich leiden door eigen waarneming. Ondersteund door het gladheidsmeldingsysteem zal hij de gladheidbestrijding opstarten. Concreet betekent dit dat er dan binnen een half uur 16 strooivoertuigen paraat staan om zout te laden en op pad gaan. Vaak wordt rekening gehouden met de ochtendspits en heeft de betreffende toezichthouder al rond 4.00 uur steekproefsgewijs de straten in Hilversum gecontroleerd en het besluit genomen al of niet te gaan strooien. Daarnaast worden zij ook ondersteund door de politie Gooi en Vechtstreek omdat deze vaak veel waarnemen tijdens surveillances in andere buurgemeentes en zodoende ``de gladheid aan zien komen``.