Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home   Nieuws Archief   Nieuwsarchief 2011   nieuws maart 2011   Pieter Broertjes aanbevolen als nieuwe burgemeester van Hilversum

Pieter Broertjes aanbevolen als nieuwe burgemeester van Hilversum

De gemeenteraad van Hilversum heeft vanavond de unanieme voordracht van de vertrouwenscommissie overgenomen en drs. P.I. Broertjes (PvdA) aanbevolen bij de Kroon als opvolger van vertrekkend burgemeester E.C. Bakker.

Nadat in oktober vorig jaar de gemeenteraad een profielschets voor de nieuwe burgemeester had opgesteld, is de vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad (de negen fractievoorzitters) aan de slag gegaan om uit de dertig kandidaten de beste burgemeester voor Hilversum te halen. De gemeente Hilversum was daarbij op zoek naar een burgemeester die boegbeeld, verbinder en aanjager is, een burgervader die midden in de samenleving staat en die vanzelfsprekend affiniteit heeft met de media.

Inspirerend
De vertrouwenscommissie heeft Pieter Broertjes (geb. september 1952, doctoraal examen Sociologie) leren kennen als een atypische, inspirerende kandidaat, met een groot relevant netwerk richting de voor Hilversum zo belangrijke media. De heer Broertjes is een ervaren bestuurder die tussen 1979 en 2010 werkzaam was bij de Volkskrant, waarvan de laatste 15 jaar als hoofdredacteur. Sinds 2006 is hij tevens bijzonder lector Uitgeven van kranten aan de Hogeschool Utrecht. Hij is o.a. oud-voorzitter en erelid van het genootschap van hoofdredacteuren.

Hilversumse wortels
De heer Broertjes heeft een grote affiniteit met de media en Hilversum als mediastad, maar voelt zich daarnaast door zijn grootouders van zowel vaders- als moederskant, die als artsen in Hilversum woonden en werkten, historisch ook sterk verbonden met Hilversum. Hij beschikt weliswaar niet over ervaring in het lokaal bestuur, maar ziet dat zelf en compenseert dat. De heer Broertjes zal naar de volle overtuiging van de vertrouwenscommissie in staat zijn, door een heldere analyse, vaart te brengen in complexe dossiers. Hij is authentiek en durft een eigen mening te geven. Hij communiceert vaardig en effectief op alle niveaus. Met zijn gezag en impact zal hij snel respect krijgen en functioneren als voorzitter van raad, college, gewest en diverse andere gremia. De vertrouwenscommissie heeft de heer Broertjes daarom unaniem voorgedragen voor het burgemeesterschap van Hilversum.

Vervolg
De aanbeveling van de gemeenteraad zal nu via de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland doorgezonden worden naar de minister van Binnenlandse Zaken en het kabinet. Daarna zal Hare Majesteit bij Koninklijk Besluit de burgemeester van Hilversum per 1 juli 2011 benoemen. In Nederland is het inmiddels goed gebruik dat de aanbeveling van de gemeenteraad daarbij gevolgd wordt.

De installatie van de nieuwe burgemeester geschiedt officieel door de Commissaris van de Koningin tijdens de buitengewone raadsvergadering van woensdag 6 juli, om 14.00 uur op het Raadhuis.



Uitgelicht


Zoeken